Pieslēgvietas

Pieslēgvietas HDMI

HDMI ir digitāls attēla un skaņas pārraides standarts, kas datoram ļauj pieslēgt televizoru, monitoru vai projektoru, kuri atbalsta HDMI, izmantojot HDMI kabeli.

Pieslēgvietas D-SUB

D-SUB ir klasiskais (analogais) monitoru, projektoru un citu ārējo video iekārtu pieslēgšanas spraudnis. Šis standarts pamazām no tirgus pazūd, dodot vietu daudz kvalitatīvākajiem HDMI  vai DisplayPort (digitālajiem) spraudņiem.

Pieslēgvietas USB3.0

USB 3.0 ir jaunākais un ātrākais USB standarts, kas ļauj pieslēgt visas iepriekšējās paaudzes USB 2.0 un jaunās paaudzes USB3.0 iekārtas.

Patiess ieguvums no šī pieslēguma parādās tad, kad pie USB 3.0 savienotāja pieslēdz USB 3.0 ārējo cieto disku, vai USB 3.0 zibatmiņu. Šāds risinājums savā datu kopēšanas ātrdarbībā spēj vairākas reizes pārsniegt iepriekšējo USB 2.0 standartu un pat līdzšinējo ātruma rekordistu – FireWire savienojumu.

Pieslēgvietas USB2.0

USB 2.0 ir izplatītākā datora perifērijas ierīču pieslēgvieta. Pateicoties šai pieslēgvietai datoram iespējams pievienot peles, klaviatūras, interneta kameras, printerus, USB zibatmiņas, ārējos cietos diskus un neskaitāmas citas ierīces. Jo vairāk USB2.0 portu pieejams, jo labāk.

Pieslēgvieta FIREWIRE

Firewire (IEEE 1394) ir ātrs vada pieslēgums portatīvajam datoram. Tas ir līdzīgs USB, tikai ar savādākiem kontaktiem un lielāku pārraides ātrumu. Firewire visbiežāk izmanto iekārtu pieslēgšanai kurām nepieciešams liels datu pārraides ātrums, piemēram, digitālajām videokamerām, ārējiem cietajiem diskiem, digitālajām fotokamerām u.c. aprīkojuma, kas uztur FireWire. Liela daļa profesionālās portatīvo datoru ārējās skaņas kartes izmanto FireWire pieslēgumu. *Lai portatīvajam datoram ar FireWire pieslēgtu minētās iekārtas, šīm iekārtām jābūt ar FireWire atbalstu.

Pieslēgvietas EXPRESSCARD

ExpressCard ir paplašināšanas kartes tips, kas raksturīgs biznesa klases datoriem. Tas dod iespēju vēlāk pievienot trūkstošus portus iegādājoties papildus paplašināšanas karti.

Visbiežāk šo opciju izmanto FireWire kartes pieslēgšanai, jo tā prasa lielu datu caurlaidību. Lielāko daļu citu trūkstošo lietu iespējams pieslēgt izmantojot esošās USB pieslēgvietas. Līdz ar to, express card pieslēgvieta reti ir būtisks izvēles kritērijs.

Pieslēgvieta AUSTIŅĀM

Ja vēlaties datoram pieslēgt pārnēsājamās austiņas vai atsevišķas, jaudīgākas skandas, noteikti meklējiet datoru ar pieslēgvietu austiņām.

Neizvēloties laicīgi, nāksies pirkt ārējo skaņas karti, kas ir papildus izdevums un bieži vien ne visai ērts risinājums.

Pieslēgvieta DISPLAYPORT

DisplayPort digitāls savienojums attēla un skaņas pārraidīšanai pa vienu vadu augstā kvalitātē. Atšķirībā no HDMI, šis savienojums ļauj pieslēgt datoram vairākus ārējos monitorus izmantojot vienu savienotāju.

Pirms iegādāties portatīvo datoru ar DisplayPort, pārliecinieties vai Jūsu monitoram vai televizoram ir pieejams DisplayPort spraudnis.

Pieslēgvieta MIKROFONAM

Šis rādītājs nosaka to, vai portatīvajam datoram ir 1.8″ mini-jack stero savienotājs klasisko austiņu vai datora skandu pievienošanai.

Ja ši savienojuma nav, lai pieslēgtu minētās iekārtas, nāksies iegādāties USB skaņas karti, kas ir papildus izdevums un neērtības.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums