PC maiņa pret portatīvo

Esat nolēmis apmainīt savu veco galda datoru pret pavisam jaunu portatīvo datoru? Ja tā, tad meklējot labāko galda datora aizstājēju ir dažas iezīmes, kas Jums jāņem vērā:

Portatīvais dators

Datora procesors

Izvēloties procesoru, kas iebūvēts Jūsu jaunajā datorā, Jums jāizvēlas jaudīgs procesors, kas varēs apstrādāt visu, ko Jūs tam uzdosiet. Jaunie jaudīgie procesori, piemēram, IntelQuadcore vai AMD Turion 64 X2 ir daži no labākajiem procesoriem. Jābrīdina, ka, jo apjomīgāks un jaudīgāks būs Jūsu procesors, jo vairāk siltuma tas radīs un samazinās baterijas darbības laiku.

Portatīvā datora atmiņa

Datora operatīvā atmiņa (RAM) ir svarīgs elements, izvēloties aizstājēju Jūsu galda datoram. Neizvēlieties lētāko iespēju, jo vēlāk Jūs nolādēsiet dienu, kad iegādājāties datoru tikai ar 512 MB ​​konfigurāciju. Kā standarta lietotājam, Jūsu mērķim būtu jābūt 1 GB RAM robežās, bet, ja Jūs bieži spēlējat datorspēles vai nodarbojaties ar grafisko dizainu, Jums jāizvēlas vismaz 2GB RAM un vairāk.

Videokarte

Ja Jūs esat liels datorspēļu cienītājs, Jūsu datoram būs nepieciešama viena no jaunākajām videokartēm, vai nu nVidia vai ATI. Dažiem no jaunākajiem portatīvajiem datoriem pat ir divējāda grafikas kartes konfigurācija, izmantojot SLI (ScalableLinkInterface). Ja Jūs bieži spēlējat datorspēles, Jums nevajadzētu izvēlēties datorus ar integrēto grafikas karti, bet ja nē, video kartei ar 256MB atmiņu vajadzētu būt pietiekami lielākajai daļai programmu un filmu.

Cietais disks – HDD

Daži regulāri lietotāji nepievērš uzmanību cietā diska konfigurācijai, jo viņi nav ieinteresēti uzglabāt lielu datu apjomu savā datorā. Ja Jūs esat ikdienas datora lietotājs, Jums būs nepieciešams cietais disks ar vismaz 100GB lielu atmiņu.

Ja Jūs daudz strādājat pie datora vai vienkārši vēlaties uzlabot savu multivides kolekciju, Jūsu datora cietā diska apjomam jābūt 250GB – 500GB diapazonā. Daži jaunāki datoru modeļi pat ietver divus diskus un tie var tikt konfigurēti.

Jums ir nepieciešams pārliecināties, ka Jūsu cietā diska rotācijas ātrums ir vismaz 5400 apgr. Dažas jaunākas versijas piedāvā 7200 apgr. diskus, kas piedāvā daudz lielāku darbības ātrumu.

Augstākas kvalitātes datori ietver jauno cietvielu diska tehnoloģiju (SSD), kas neizmanto rotējošus disks, lai piekļūtu datiem, un ir ātrākais cietais disks līdz šim. Šīs tehnoloģijas piedāvā ātrāko apstrādes laiku, tās ir daudz vieglākas un ir diezgan izturīgas pret mehāniskiem triecieniem.

SSD ir diezgan dārga un diski piedāvā zemāku uzglabāšanas apjomu (32 – 64GB diapazonā), bet tai ir ir ilgāks kalpošanas laiks un lielāks ātrums.

Līdz laikam, kad SSD tehnoloģiju cenas samazināsies, ir ieteicams izvēlēties tradicionālo cieto disku ar rotējošiem diskiem.

Portatīvā datora optiskais disks

Izvēloties galda datora aizstājēju, Jums vajadzētu izvēlēties tādu, kas ietver pienācīgu optisko disku, parasti ar DVD rakstītāju, kas var rakstīt CD un DVD. Diskdziņa ātrums ir tieši proporcionāls tā cenai, tāpēc ātrāki diskdziņi ir dārgāki. Jūs pat varat izvēlēties jaunos Blu-Ray diskdziņus, bet tie parasti ir ļoti dārgi, pat ja tie piedāvā HD filmu atskaņošanu un spēju ierakstīt līdz pat 50GB informācijas dubultslāņaBlu-Ray diskos.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums