Operatīvā atmiņa

Operatīvā atmiņa (RAM) ir īslaicīga datu krātuve. Šī ātrdarbību noteicoša komponente:

  • ļauj jūsu datora procesoram ātri tikt pie apstrādājamās informācijas, kuru izmanto jūsu atvērtās datora programma; programmas atvēršanas brīdī to saglabā savās mikroshēmās, tādēļ atmiņas apjoms nosaka, cik programmu vienlaicīgi jūsu dators var darbināt, kā arī ar cik lielu datu apjomu (bildēm, tekstu, interneta lapām, utt.) jūs vienlaicīgi varat strādāt.

Pateicoties blīvam čipsetu izvietojumam, portatīva datora operatīva atmiņai ir tie paši raksturojumi kā stacionārajiem datotiem. Dateks rekomendē vispārēja lietojuma datoram izmantot 3Gb, vai vairāk operatīvo atmiņu.

Operatīvās atmiņas tips

Šis kritērijs nosaka kādu operatīvo atmiņu dators izmanto, kas ir noderīgi, ja vēlaties datora iegādes brīdi pirkt papildus atmiņas moduli, vai nākotnē papildināt esošo operatīvo atmiņas apjomu.

Jaunākais atmiņas tips ir DDR3. Attiecīgi DDR2 ir vecākas paaudzes.

Operatīvās atmiņas frekvence

Operatīvās atmiņas ātrdarbību, kā arī uzlabošanas iespējas nosaka rādītājs – operatīvās atmiņas tips. Dateks iesaka iegādāties portatīvo datoru ar DDRIII atmiņas tipu.

Maksimālā operatīvā atmiņa

Maksimālā operatīvā atmiņa ir portatīvā datora uzlabošanas iespēju rādītājs, kas nosaka, cik daudz Mb operatīvās atmiņas uztur* šis portatīvā datora modelis.

*Operatīvās atmiņas uzlabošanas iespējas papildus atkarīgas no pieejamo brīvo atmiņas slotu skaita, kā arī no tā, cik Mb atmiņas ir datora bāzes komplektācijā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums