Web kameras

Web kameras Latvijā vairs nav retums; praktiski ikkatram jaunajam portatīvajam datoram ir pieejama web kamera, kuru var izmantot kādam mērķiem vien tīkas. Savukārt stacionārajiem datoriem, kā arī vecākiem portatīvajiem datoriem iespējams izmantot USB web kameras. Šajā rakstā apskatīsim to, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties web kameras.

Web kamera

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties web kameru

Pēdējos gados web kameras ir kļuvušas daudz populārākas, ir arī palicis daudz vairāk izvēles. Ir pieejami vairāki web kameru veidi: a) integrētās kameras – kameras, kas iebūvētas laptopos; b) ārējās kameras – parasti ar USB kabeli pieslēdzamas kameras; c) “kamkorderi” un drošības kameras – datoram pievienotas drošības kameras; d) megapikseļu kameras – augstas kvalitātes kameras, kuras parasti izmanto, lai noķertu kadru reizi pāris sekundēs.

Kad esat izvēlējušies sev piemēroto web kameru tipu, varat sākt izvēlēties sev piemērotāko web kameru. Lai saglabātu rakstu īsu, pieņemsim, ka vēlaties iegādāties ārējo web kameru, kuru piestiprināt pie monitora vai portatīvā datora, izmantojot to ikdienas saziņai.

Svarīgākie parametri web kameras iegādē:

  • Izšķirtspēja – tas noteiks attēla kvalitāti. Neskatieties uz kamerām ar izšķirtspēju zemāku par 640×480.
  • Kadri sekundē – tas noteiks to, cik plūstošs ir attēls. 15 kadri sekundē ir plūstoši bet palēni; cilvēka acs var izšķirt 24 kadrus sekundē, tādēļ tas būtu labs sākumpunkts.
  • Lēcas veids – stikla lēcas ir kvalitatīvākas par plastmasas lēcām un nav īpaši dārgākas.
  • Iebūvēts mikrofons – vai jums nepieciešams iebūvēts mikrofons? Varbūt tas jau ir iebūvēts jūsu portatīvajā datorā.
  • “Fīčas” – ja izmantosit web kameru, piemēram, guļamistabā, kur palaikam būs tumšs, tad svarīga būtu automātiska attēlu izgaismošana; savukārt ja plānojat web kameru staipīt apkārt pa māju, tad lieti noderēs auto fokuss (tas ir lielākajā daļā web kameru).

Tas arī īsumā būtu viss. Ja vēlaties iegādāties cita veida web kameru – kamkorderu, drošības kameru vai megapikseļu kameru – šie parametri arī ir svarīgi, taču tas jau ir atkarīgs no jums nepieciešamā risinājuma, tādēļ to apskatīt būtu ļoti gari.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums