Skārienjūtīgie portatīvie datori un to veidi

Ar Windows 8 parādīšanos ir no jauna aktivizējusies jauna tirgus daļa – skārienjūtīgie portatīvie datori. Jau tagad ir daudz dažādu šo portatīvo datoru veidu, un jau tagad pieejamajā klāstā ir viegli apmaldīties. Šajā rakstā īsi apskatīsim skārienjūtīgo klēpjdatoru veidus, lai palīdzētu izšķirties par jums piemērotāko portatīvo datoru.

(Jau iepriekš atvainojamies par neveiklo terminoloģiju, jo latviešu valodā standarta terminoloģija, kādu lietot, apzīmējot šādus portatīvos datorus, vēl neeksistē.)

“Pārveidojamie” klēpjdatori

Šāda tipa portatīvie datori ir ar monitoru, kas vai nu iekārts karkasā, vai turas uz grozāma ekrāna. Šādus datorus var ļoti viegli pārveidot planšetdatoros, pārliecot ekrānu pa virsu datora klaviatūrai. Labs piemērs, kas atrodams Latvijas tirgū, ir ThinkPad Twist dators. Kā planšeti, protams, šādu datoru izmantot ir pagrūti tieši svara dēļ – drīzāk to var darīt, ja tā ir novietota uz ceļiem vai spilvena.

“Atvienojamie” klēpjdatori

Šādi datori principā ir planšetdatori, kas savienoti ar “docking station”. T.i., šajā gadījumā monitors ir patstāvīga komponente, ko varat noņemt no klaviatūras un pārvērst planšetē. Latvijas tirgū to pārstāv, piemēram, Samsung ATIV Smart PC Pro, kā arī ASUS Vivo Tab. Šādiem klēpjdatoriem, salīdzinot ar pārveidojamiem datoriem, priekšrocība slēpjas tajā, ka planšete patiešām būs viegla un darbosies autonomi.

“Parastie” skārienjūtīgie klēpjdatori

Visvienkāršākais skārienjūtīgo portatīvo datoru veids – parasts portatīvais ar skārienjūtīgu ekrānu. Latvijas tirgū to pārstāv, piemēram, ASUS VivoBook X202E. Šādu datoru priekšrocība ir to cena – tiem nav vajadzīgs papildus aprīkojums izņemot skārienjūtīgo ekrānu, tāpēc tie ir lētāki -, kā arī tas, ka tos var izmantot kā parastus portatīvos datorus, izmantojot pirkstus tikai lai pārietu starp programmām vai apstādinātu kādu video.

Protams, eksistē arī citi skārienjūtīgo datoru veidi, taču ne visi vēl ir parādījušies Latvijas tirgū, tāpēc tos pašlaik nav pārāk svarīgi apspriest. No modeļiem, kas te parādīsies tuvākajā laikā, laikam būtu jāizceļ Lenovo IdeaPad Yoga. Šis portatīvais dators ir ar pilnībā atliecamu ekrānu, kas to padara par ļoti labu, ja ne vislabāk izstrādāto skārienjūtīgo klēpjdatoru.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums