Portatīvo datoru baterijas (akumulatori)

Portatīvo datoru baterijas (akumulatori) dod iespēju lietot portatīvo datoru vietās, kur nav pieejama strāvas padeve.

Baterijas darbības laiks nosaka aptuvenu laiku, cik ilgi jūsu portatīvais dators spēs darboties pēc atslēgšanas no elektrības tīkla ar pilnībā uzlādētu akumulatoru. Ja Tev ir svarīgs baterijas darbības laiks, tad pie interneta veikala filtra atzīmē portatīvo datoru ar maksimālo pieejamo baterijas darbības laiku. Ja ar to ir par maz, tad piepērc klāt savam portatīvajam datoram vairākas portatīvā datora baterijas.

Baterijas darbības laiks

Baterijas darbības laiks ir atkarīgs no konfigurācijas, veiktajām operācijām un citiem faktoriem. Šis rādītājs parasti ir balstīts uz testēšanas rezultātiem. Mūsdienu portatīvajos datoros iebūvētas litija baterijas parasti nodrošina no 3 līdz 5 stundu garu darbības laiku, kas ir atkarīgs arī no datora lietojuma un konfigurācijas. Maksimālā akumulatora kapacitāte samazina portatīva datora lietošanas laiku. Pašlaik datoros tiek izmantotas litija baterijas, kuras aizvietoja niķeļa baterijas. Ir jāņem vērā, ka portatīvo datoru baterijas mūža garums ir ierobežots. Ar laiku jauda samazinās, un nepieciešama kļūst akumulatora aizvietošana. Jums nav jāpērk jauns portatīvais dators, jo pietiek tikai nomainīt bateriju un Jūsu portatīvais dators varēs darboties bez strāvas padeves daudz ilgāk.

Baterijas darbības laiks var samazināties atkarībā no portatīvā datora noslodzes tajā laikā, kad tiek izmantota baterija datora barošanai. Jo vairāk tiks noslogots portatīvais dators (lielu failu lejupielāde, interneta radio, failu apmaiņas programmas u.c.), jo ātrāk Jūsu baterija izlādēsies.

Visi portatīvo datoru ražotāji (MSI, Acer, Asus, DELL, Lenovo, Samsung, Toshiba u.c.) piedāvā iegādāties portatīvo datoru akumulatorus atsevišķi. Jums tikai atliek noskaidrot sava portatīvā datora modeli un doties uz interneta veikalu, kurā ātri un ērti varat pasūtīt akumulatoru savam portatīvajam datoram.

Kā paildzināt baterijas darbības laiku?

Portatīvo datoru baterijas (akumulatora) kaitīgākais stāvoklis ir pilnībā uzlādēta un uzkarsēta. Šādā stāvoklī parasti atrodas mūsu portatīvo datoru baterijas, jo esot datoram mājās – portatīvais dators tiek pieslēgts pie strāvas un baterija atrodas 100% uzlādēta. Portatīvo datoru baterijas (akumulatora) pateicīgākais stāvoklis ir 40% uzlādēta vēsā vietā līdz 0 grādiem. Tas nozīmē, ka dators var baroties no strāvas (ar vadu), bet ņemot portatīvo datoru vietās, kur nav strāva – uzlādējiet bateriju pilnībā un ievietojiet portatīvajā datorā, lai būtu iespējams darbināt portatīvo datoru bez strāvas. Ja Jums mājās ir strāvas pārrāvumi (uz laiku pazūd elektrība), tad labāk atstāt bateriju portatīvajā datorā, jo šādā gadījumā nekāda ekonomija neiznāks, jo portatīvais dators maksā daudz vairāk nekā baterija. Ekonomija nesanāks, jo var nākties pirkt jaunu portatīvo datoru. Ja portatīvais dators atradīsies pie strāvas bez baterijas (akumulatora), tad strāvas pārrāvuma gadījumā portatīvais dators tiks vardarbīgi izslēgts, bet ja portatīvajā datorā būs baterija, tad Jūs pat strāvas pārrāvumu nejutīsiet.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums