Portatīvais dators darbam

Labu portatīvo datoru darbam nav nemaz tik grūti atrast. Tomēr, tāpat kā zirgi, arī portatīvie datori ir daudz un dažādi (ja vēlamies ar zirgu jāt kalnainā apvidū, tad izvēlēsimies mazāku zirgu, nevis rumaku, u.t.t.). Tāpēc svarīgi ir saprast, ko tieši mēs vēlamies – pēc tam jau atrast portatīvo datoru nav grūti.

Īpašības, kam pievērst uzmanību, pērkot portatīvo datoru darbam

  • Klaviatūras ērtums – vislabāk ja portatīvo datoru pirms pirkšanas varat izmēģināt. Dažiem darbs saistās ar garu dokumentu rakstīšanu, bet citiem tikai vajag palaikam uzrakstīt kādu e-pastu. Tāpēc dažiem vajadzīga ērta un ergonomiska klaviatūra, bet citi šajā ziņā var atļauties upurēt kvalitāti cenas labad. Jebkurā gadījumā, klaviatūrai jābūt vismaz minimāli komfortablai.
  • Svars un ekrāna izmērs – pievērsiet uzmanību arī datora svaram un izmēram. Diez vai vēlēsities nēsāt apkārt datoru, kas sver vairāk nekā 2-2.5 kg – tas kļūs nogurdinoši. Ja vien neesat dizaineris, tad iesakām portatīvo datoru ar 13.3”-15.6” lielu ekrānu. Mazākus portatīvos ir neērti izmantot, bet lielāki ir grūti pārnēsājami un… lieli.
  • Izskats – darbā ne tikai jums jāizskatās pieklājīgi un eleganti. Protams, jūs darbam neiegādāsities rozā datoru, taču pievērsiet uzmanību arī klaviatūras izskatam un stūriem. Tradicionāli darba dators ir ar asām līnijām un kvalitatīvu pārklājumu.
  • Veiktspēja – šis ir atkarīgs no jūsu darba vajadzībām. E-pastam un dokumentu rakstīšanai varat praktiski nepievērst uzmanību veiktspējai. Turpretim, ja jums jādarbojas ar resursietilpīgām rasēšanas vai dizaina programmām, veiktspējai ir liela nozīme.
  • Cena – kad esat aptuveni iztēlojies savu jauno portatīvo datoru, meklējiet un salīdziniet. Labu portatīvo datoru darbam varat iegādāties cenās sākot ar 250-300 latiem.

Portatīvais dators

Daži modeļi, kuri varētu jums patikt

Packard Bell EasyNote TV – lēts, viegls un jaudīgs dators ar “biznesa piesitienu” un 15.6” collu ekrānu. Ērts un izskatās labāk, nekā maksā.
Lenovo ThinkPad Edge E430 – mazliet dārgāks, taču oficiālāks, jaudīgāks un pievilcīgāks dators. IBM pēctecis, kas raisa asociācijas ar slavenās kompānijas biznesa portatīvajiem datoriem.

Asus VivoBook – lielisks dators ar skārienjūtīgu HD ekrānu un jauno Windows 8 operētājsistēmu. 14” ekrāns. Ērts lietošanā, kā arī lētāks, nekā varētu iedomāties. Elegants un oficiāls vizuālais noformējums.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums