Portatīvā datora iegāde pāris vienkāršos soļos

Portatīvie datori cits no cita atšķiras vairāk nekā stacionārie datori. Portatīvajiem datoriem atšķiras ne tikai komponentes, bet arī ārējie parametri: ekrāna izmērs, materiāls, klaviatūras izkārtojums, skārienpaliktņa lielums materiāls, porti, u.t.t. Tāpēc portatīvo datoru, pat ja zināt, ko taisāties ar to darīt, izvēlēties ir daudz grūtāk. Šajā rakstā mēģināsim vispārīgi noteikt, kas ir svarīgākais, ko ņemt vērā, iegādājoties portatīvo datoru.

Kur iegādāties portatīvo datoru?

Portatīvā datora iegāde

1. Izmērs

Ja jums ir vajadzīgs portatīvais dators, tad izmērs – gan svars, gan ārējais izmērs – ir nesalīdzināmi svarīgs. Neiesakām iegādāties t.s. “netbukus” — lētus, bet vājus, viegli pārnēsājamus portatīvos datorus ar apmēram 10.6” ekrānu, 1GB operatīvo atmiņu un 64-256GB lielu cieto disku -, jo pēdējo gadu laikā gan Apple, gan Lenovo, gan citas firmas ir izlaidušas jaudīgus, mazus un vieglus portatīvos datorus, piemēram MacBook Air vai Lenovo ThinkPad X130e.

Kā raksta www.pcmag.com, ja portatīvais dators tiešām ir domāts pārnēsāšanai, tad tā izmēram nevajadzētu pārsniegt 14” collas, kā arī tam nevajadzētu būt pārāk smagam – bet par to jau spriest jums pašam.

2. Jauda un perifērija

Labs laptops būs aprīkots ar daudziem portiem, kā arī BlueTooth adapteri un, bez šaubām, ar 802.11n Wi-Fi un dažreiz arī ar 3G, kad bezvadu internets nav pieejams.

Noteikti ir nepieciešami vismaz divi USB porti priekš printera un reizēm, kad vēlaties pieslēgt ārējo klaviatūru un peli. Bez tam, ja jau esat vai plānojat kļūt par HDTV īpašnieku, ļoti noderīgs portatīvajam datoram būs HDMI ports, jo ar to var pieslēgt portatīvo datoru televizoram un skatīties filmas, video vai spēlēt spēles.

Liels cietais disks, šķiet, portatīvajam datoram vairs nav īsti aktuāls, jo ir atrodami neskaitāmi ārējie cietie diski, kas ir lēti un lielā mērā palielina datora ietilpību.

Par jaudu runājot, Intel divu līdz četru kodolu procesori, šķiet, ir, ja ne labākie, tad populārākie portatīvajiem datoriem. Ja vēlaties arī uzspēlēt kādu spēli vai skatīties filmas 1080p kvalitātē, jaunākie (vai pat ne jaunākie, vienkārši pietiekami jaudīgi) AMD un Nvidia video karšu čipi nodrošinās to, ka varēsit uzspēlēt arī kādu jaunāku spēli. Bez tam, pievērsiet uzmanību arī baterijas ietilpībai – jūs pats noteikti zināt, cik ilgi vēlēsities izmantot savu portatīvo datoru, kamēr tuvumā nav strāvas avota — un tam, vai portatīvajā datorā ir pieejami efektīvi “power-saving” režīmi.

3. Kvalitāte

Protams, lielākā daļa portatīvo datoru ir no plastmasas, taču atsevišķi modeļi ir ar alumīnija un magnēzija sakausējuma vai oglekļa daļām. Šādi modeļi gan ir dārgāki, taču vienmēr vērts painteresēties, no kā darināts jūsu portatīvais dators. Nemaz ne nesvarīgs ir arī drošības pārklājums – jaunāku modeļu ekrāniem ir aizsargpārklājs; dažiem datoriem arī skārienpaliktnis ir pārklāts ar aizsargkārtiņu.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums