Pirkt portatīvo datoru

Pērkot portatīvo datoru, Jums ir nepieciešams apsvērt faktorus ārpus veiktspējas un svara. Ir daudz papildus lietu, piemēram, ekrāna izmēri, baterijas darbības laiks un tastatūras un savienojuma iespējas, kam jāpievērš uzmanība.

Pirkt portatīvo datoru izdevīgāk

Pirkt

Apskatiet portatīvos datorus un izvēlieties savām prasībām atbilstošāko. Šoreiz Jūs izvēlējāties pirkt portatīvo datoru zemo cenu interneta veikalā – Dateks. Jūs izdarījāt pareizo izvēli!

Ja Jums nav skaidrs, kādu portatīvo datoru pirkt, turpiniet lasīt šo rakstu par portatīvajiem datoriem un to parametriem.

Apskatīsim dažus no faktoriem, kas būtu jāņem vērā, pērkot portatīvo datoru.

Portatīvais dators

1 . Procesors

Viena no pirmajām lietām, ko Jums ir nepieciešams apsvērt, ir CPU. Jaunākie portatīvo datoru CPU ir Intel Core Duo, Core 2 Duo un citi, kas pārspēj vecākos viena kodola Intel procesorus (piemēram, Pentium M). Citi datori izmanto AMD Athlon Turion 64 X2 divkodolu procesoru – kas arī ir labs.

2. Sistēmas atmiņa

RAM daudzums portatīvajā datorā ir svarīgs. Ja Jums ir ierobežots budžets, ieteikums ir iegūt vismaz 1GB RAM – tas ir minimums, kas Jums ir nepieciešams, lai jaunākas programmas ātri darbotos. Tāpat atcerieties, ka Jūs vienmēr varat pievienot vairāk atmiņas Jūsu esošajā datorā.

3 . Grafikas atmiņa

Portatīvo datoru grafika ir vēl viena iezīme, kam jāpievērš uzmanība. Parasti Jums vajadzētu izvēlēties 128MB video RAM. Tāpat jānodrošina, ka grafikas atmiņa tiek izmantota tikai grafikas lietošanai un tā nav kopīga ar galveno atmiņu. Ja Jūs plānojat spēlēt spēles portatīvajā datorā, Jums jāmeklē uzlabota 3D grafikas mikroshēma ar aptuveni 256MB līdz 512MB grafikas atmiņu.

4 . Ekrāns

Jums arī noteikti jāapskata portatīvā datora ekrāna izmērs. Portatīvo datoru ekrāni ir nesen kļuvuši lielāki. Lielākā daļa no tiem ir platekrāna, lai Jūs ērtāk varētu skatīties filmas vai rediģēt izklājlapas. Ja Jūs plānojat izmantot klēpjdatoru no mājām, izvēlieties vismaz 17 – collu platekrānu. Ja Jums svarīgāk ir viegli pārnēsāt datoru, tad klēpjdators ar ekrāna izmēru 12,1 vai 13,3 collām noteikti būs piemērotāks. Ir arī 14,1 vai 15 collu ekrāni, kas ļaus izvēlēties no daudzajiem piedāvājumiem.

5 . Baterija

Lūk, vēl viens svarīgs faktors – portatīvā datora baterijas darbības laiks. Jums jāmeklē portatīvais dators, kas sola darboties pēc iespējas ilgāk, kad ir atvienots no strāvas. Noteikti pajautājiet pārdevējam par datora baterijas darbības ilgumu.

6 . Tastatūra

Daži cilvēki uzskata, ka tastatūra un rādītājierīce klēpjdatoriem ir svarīga. Ja Jums ir lieli pirksti, Jums varētu būt ērtāk rakstīt uz lielākas klaviatūras. Noteikti izmēģiniet, kā būs rakstīt uz klaviatūras un izmantot rādītājierīci pirms datora iegādes.

7 . Optiskie diski

Viena lieta, kas Jums ir jāzina, ir tas, ka daži klēpjdatori upurē DVD disku rakstītāju apmaiņā pret vieglumu un pārnesamību. Ja Jūs domājat, ka Jums nav nepieciešami DVD diski, Jūs noteikti varat izvēlēties modeli bez disku rakstītāja un lasītāja.

8 . Cietais disks

Vairāk ir labāk. Šajās dienās, Jūs varat iegādāties datorus ar cieto disku izmērā no 160GB vai vairāk. Jūs varat arī iegādāties SATA cieto disku, ja Jums ir vairāk naudas.

9 . Svars

Vēl viena lieta ir portatīvā datora svars. Meklējot portatīvo datoru, vienmēr atcerieties, ka kopējais svars ietver datoru un maiņstrāvas adapteri, jebkādus ārējos moduļus un to kabeļus. Tie var pievienot diezgan daudz svara.

10 . Komunikācijas

Mūsdienās lielākā daļa portatīvo datoru ir pieejami ar vismaz diviem USB 2.0 portiem – to es iesaku kā minimumu. Ja Jums ir jāveic daudz video rediģēšanas un citas darbības, tad tas ir svarīgi.

Jums vajadzētu arī pārbaudīt tīkla iespējas. Pārliecinieties, ka Jūsu klēpjdatorā ir iebūvēta Ethernet tīkla funkcija, iebūvēts bezvadu savienojums, kā arī iebūvēts Bluetooth (ja Jums ir nepieciešams pārsūtīt datus starp Jūsu mobilo tālruni un portatīvo datoru).

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums