Parametri

Cietais disks – cietais disks ir fiziskā portatīvā datora telpa, kas tiek mērīta gigabaitos. Portatīvo datoru cietie diski izmērā mainās no 30GB līdz 200GB un tie darbojas ar ātrumu 4200, 5400 un 7200 apgriezieniem minūtē. 160GB ir standarta cietā diska izmērs un vidusmēra lietošanai nebūs nepieciešams daudz vairāk. Tomēr, ja Jūs apstrādājat lielu daudzumu grafikas vai failu, Jums būs nepieciešams 500GB vai vairāk! Jums jāņem vērā, ka dažiem datoriem ir iepriekš ieinstalētas programmas, kas aizņem vietu, tādēļ pārjautājiet pārdevējam, cik daudz vietas Jums faktiski būs Jūsu personīgajai lietošanai. Jūs vienmēr varat iegādāties ārējo cieto disku, ja Jums ir nepieciešams vairāk vietas failu glabāšanai.

RAM – operatīvā atmiņa ļauj portatīvā datora programmām darboties ātri un nevainojami. Nav nekā kaitinošāka par portatīvo datoru, kam ir nepieciešama mūžība, lai ieslēgtos un kas kopumā ir ļoti lēns! RAM palielināšana ir vienkāršs veids, kā palielināt Jūsu datora veiktspēju. 2GB vai vairāk ir ieteicamais RAM lielums, jo tas ļaus vienlaicīgi palaist daudzas programmas un ir labs spēļu, grafikas darbu, video rediģēšanai un vispārējai ātruma palielināšanai, sniedzot Jūsu datoram nepieciešamo elastību. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka 32-bitu operētājsistēmas atpazīst tikai līdz 3GB RAM, bet Jums būs nepieciešama 64 bitu sistēma, lai gūtu maksimālu labumu no 4GB vai vairāk.

CPU – procesors (t.i., Intel Core 2) ir Jūsu datora sirds un to mēra megahercos (MHz) vai gigahercos (GHz). Tas darbina Jūsu datoru ar noteiktu ātrumu, veicot uzdevumus un aprēķinus. Jo lielāks ir procesora ātrums, jo ātrāk tas darbojas. Daudziem portatīvajiem datoriem tagad ir “divkodolu” vai “četru kodolu” procesori, lai sasniegtu maksimālu veiktspēju. Ja vien Jūs nespēlēsiet apjomīgas datorspēles, 2GHz mikroshēma būs pietiekami liela.

Savienojumi – portatīvie datori var būt aprīkoti ar daudziem vai ne tik daudziem portiem. Ir svarīgi pārliecināties, ka tas, ko Jūs saņemsiet datorā, atbildīs Jūsu vajadzībām. Daži savienojumi, pievērsiet uzmanību, ietver; USB portus (atmiņas kartes, zibatmiņas), Wi-Fi karti (bezvadu internetam), modemu (iezvanpieejas interneta pieslēgumam), VGA portus (monitori, projektori), Bluetooth, FireWire (lieliem video failiem, datiem) un noteiktus portus, kas vajadzīgi, lai pievienotu specifisku aprīkojumu Jūsu datoram, ko Jums nepieciešams lietot.

Baterijas darbības ilgums – Padomājiet, vai Jūsu dators tiks pieslēgts pie strāvas lielāko daļu laika, vai tas galvenokārt paļausies uz bateriju. Daži faktori, piemēram, liels ekrāns samazina baterijas darbības laiku, bet paturiet prātā, ka, jo lielāks akumulators, jo vairāk tas palielina Jūsu portatīvā datora svaru. Baterijas svārstās no 4-šūnu tipiem līdz ļoti izturīgiem 12-šūnu tipiem. Lielākas baterijas tomēr var nederēt Jūsu datoram un var padarīt tā lietošanu neērtāku. Papildus šūnu skaitam, ir svarīga arī baterijas kapacitāte (mAh reitingā). Jo augstāks mAh reitings, jo labāk – tipiskai baterijai ir no 2000mAh līdz 6000mAh.

Klaviatūra – salīdzinot tehniskās specifikācijas, salīdziniet arī datora lietošanas ērtumu un vieglumu. Veiciet dažus vienkāršus rakstīšanas vingrinājumus un pievērsiet uzmanību tam, kā ir izvietoti taustiņi. Pārliecinieties, ka taustiņu izvietojums un izmēri atbilst Jūsu rokas izmēram un rakstīšanas stilam. Vēl viens aspekts, ko izmēģināt, ir skārienpaliktnis. Ja Jūs neizmantojat peli, pārbaudiet skārienpaliktņa ērtumu un darbību.

Aksesuāri – Daži portatīvie datori tiek piedāvāti jau ar dažiem piederumiem. Jūs varat iegādāties papildu aksesuārus, piemēram, peli, papildus bateriju, ārējo cieto disku un portatīvā datora somu.

Kad esat izpētījuši piedāvājumus, izlasiet dažus pārskatus un tiešsaistes forumus, lai apskatītu visas konkrēta modeļa problēmas. Ja Jūs veiksiet rūpīgu pētījumu pirms datora iegādes, Jūs saņemsiet labāko iespējamo darījumu un Jūs nenožēlosiet neinformētu un spontānu lēmumu.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums