Lēti portatīvie datori – portatīvie datori skolai

Pirmais septembris nav joka lieta, bet labs dators skolnieku vai topošo studentu var pārliecināt par to, ka izglītības iestādes ir vērts apmeklēt, un varbūt pat šo to tur iemācīties. Bet esiet uzmanīgi, jo labs dators var būt labs arī priekš jaunākajiem laika zagļiem (datorspēlēm), nemaz nerunājot par to, ka spēļu datori parasti ir dārgi. Šajā rakstā apskatīsim to, kā iegādāties lētus, bet labus portatīvos datorus skolēniem un studentiem.

Portatīvais dators spēlēm vai darbam?

Pašlaik datoru tirgotāji daudzus modeļus reklamē kā lieliskus skolai. Bet ja dators ir vajadzīgs skolai, tad kāpēc šajos datoros tik bieži ir dārgākas videokartes, nekā pieprasa jaudīgākās grafikas programmas? Arī skolnieks, it sevišķi students, noteikti vairāk novērtēs citus datora aspektus, nevis jaudu. Gan ekrāna izskats, gan klaviatūras jutība, gan paša portatīvā pārnēsājamība ir svarīgāka par jaudu. Bez tam, jauda skolnieku izpratnē bieži aprobežojas ar to, cik ātri atveras un aizveras logi, nevis cik ātrs ir procesors vai grafikas karte.

Kam pievērst uzmanību, lai atrastu labu un lētu portatīvo datoru skolai

  • Svars un izmērs: Piemēram, sevišķi daiļā dzimuma pārstāvēm portatīvo datoru nemaz negribēsies lietot, ja to staipīt uz skolu būs apgrūtinoši vai to nevarēs ielikt somā.
  • Ekrāns: 10 collu ekrāns ir skumji maziņš, bet pats lielākais, ko bez apgrūtinājuma varēs izmantot skolas telpās, šķiet, būs 15.6” ekrāns. Ja iespējams, izvēlaties datoru ar 16:9 (t.i., 1366×768 vai 1600×900 pikseļu) izšķirtspēju — tie parasti ir pievilcīgāki, un uz tiem ir vieglāk lasīt un ērtāk skatīties video.
  • Klaviatūra: Pievērsiet uzmanību tam, cik jutīgi un cik ērti spiežami ir taustiņi. Klaviatūra ir svarīgākais ievades rīks, tāpēc tai jābūt ērtai.
  • Operatīvā atmiņa: Piemēram, 2-4 GB liela operatīvā atmiņa ļauj lietotājam turēt vaļā daudzus logus pārlūkprogrammās un fonā darbināt arī citas programmas. Jaunieši mūsdienās izmanto arī Skype un citas programmas, kas darbojas fonā visu laiku un patērē lielus operatīvās atmiņas daudzumus.
  • Baterija: Datoram uz baterijām jādarbojas vismaz 3-4 stundas – pat universitātēs ne visos kabinetos ir pieejams strāvas avots.
  • Cietais disks: Jaunieši datorā glabā ne tikai dokumentus, bet filmas, mūziku un spēles. Aptuveni 160-200GB cietais disks ir pats mazākais, ko vidusmēra skolēns varēs paciest.
  • Cena – labu portatīvo datoru var nopirkt, sākot no 260-300 latiem, taču, sākot no aptuveni 350 latiem, modeļi kļūst par labāku ieguldījumu, jo lēto plastmasu aizvieto izturīgāki alternatīvi. Apjautājieties arī par garantiju!

Ja iegādājaties portatīvo datoru kādam citam, labāk ir ņemt šo cilvēku līdzi. Ja pirkums ir pārsteigums, tad izpētiet datoru un pats pārbaudiet, cik ērti to lietot, kā strādā tastatūra, cik tas ir smags (neaizmirstiet arī lādētāja svaru!), u.t.t.

Lēti portatīvie datori nav atrodami viegli, bet daži modeļi zemākajā cenu kategorijā ir uzmanības vērti. Piemēram, DELL Inspiron vai Compaq Presario un neskaitāmi Acer portatīvie datori ir lēti, vismaz paturot prātā to jaudu. Bet gala beigās lēmums, protams, jāpieņem apskatot datoru kopumā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums