Labākais portatīvais dators

Grūti būtu rakstam par klēpjdatoriem iedomāties vēl provokatīvāku virsrakstu. Taču, ja uz jautājumu: “Kurš ir vislabākais portatīvais dators?” atbild ar pretjautājumu: “Kādā ziņā?” un saņem loģisku atbildi, tad to pateikt nav nemaz tik grūti. Šajā rakstā tad apskatīsim labākos datorus pēc trim īpašībām – popularitātes, veiktspējas spēlēm un piemērotības darbam.

Pirktākais portatīvais dators

Pašlaik pirktākais klēpjdators portālā Amazon.com ir Samsung Chromebook. Amazon ir tik populārs iepirkšanās portāls, ka to varētu saukt par reprezentatīvu visai pasaulei. Diemžēl pašlaik Chromebook nav pieejams Latvijā, kā arī nav ziņu par to, kad tas varētu būt pieejams.

Otrs pirktākais dators ir MacBook PRO MD101, kas nopērkams arī Latvijā. Tas ir jaudīgs Apple portatīvais dators, kas neizmaksā neko daudz (vismaz pēc Apple standartiem), ir aprīkots ar skaidru 13.3” ekrānu, 4GB operatīvo atmiņu un i5 divkodolu procesoru ar “Turbo Boost” tehnoloģiju. Tas darbojas līdz pat 7 stundas ilgi un, protams, izskatās satriecoši, kā jau visas Apple mantiņas.

Trešais pirktākais klēpjdators Amazon ir Dell Inspiron i15R, kas arī nav pieejams Latvijā. Tas ir lēts un jaudīgs portatīvais dators, kas, šķiet, savu popularitāti iekarojis ar augsto jaudas/cenas attiecību, ērto lietojumu un eleganto izskatu.

Labākais portatīvais dators

Labākais portatīvais dators spēlēm

Labākie klēpjdatori spēlēm tradicionāli ir Alienware datoru modeļi, kas izceļas ar milzīgo jaudu, spēcīgajām videokartēm, kā arī lieliem un pievilcīgiem ekrāniem. Labākais portatīvais dators spēlēm, šķiet, pašlaik ir Alienware M17x R4. Šis dators izceļas ar to, ka tas nav bezjēdzīgi pārpildīts ar pašu jaudīgāko, kas pieejams (piem., daži datori ir aprīkoti ar 16GB lielu operatīvo atmiņu, kas nu nevienam nebūs vajadzīga), bet ir vienkārši labs spēļu portatīvais dators ar izcilu videokarti un 17.3” lielu ekrānu – vairāk kā pietiekami spēlēm un filmām.

Tuvs sekotājs šim portatīvajam datoram ir MSI GT70, kas piedāvā nedaudz mazāku jaudu par atbilstoši mazāku cenu. Abi portatīvie datori ir nopērkami Latvijā.

Labākais portatīvais dators darbam

Darbam ir vajadzīgs samērā jaudīgs dators, kas izskatās labi un ir viegli pārnēsājams. Lenovo ThinkPad Edge E430 ir ap 2kg viegls portatīvais dators, kas atgādina IBM klasiskos biznesa klēpjdatorus, tomēr ir ļoti lēts un pieejams Latvijas tirgū par aptuveni 300-350 latiem. Tas ir aprīkots ar 14” ekrānu, 500GB cieto disku, un var iztikt bez uzlādes gandrīz 7 stundas. Tam ir arī ļoti ērta klaviatūra un anti-glare monitors, kas nozīmē, ka to varēsit droši lietot arī nepateicīgos gaismas apstākļos.

Citi biznesa klases portatīvie datori, kurus vērts pieminēt: Dell Latitude E6430; Lenovo ThinkPad X230; kā arī Acer Aspire M5. Šie datori ir dārgāki, dažreiz pat neadekvāti dārgāki, taču dažos veidos tomēr ir pārāki par ThinkPad Edge E430, kas izpelnās kritiku par, piemēram, ekrāna šauro redzes leņķi.

Komentāri (1)

dāvis

February 22nd, 2016 at 5:27 pm    


šis sūds kur vel labāku var dabūt salūzīs divās dienās

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums