Īsumā: 3 skārienjūtīgi portatīvie datori

Skārienjūtīgie portatīvie datori ir parādījušies relatīvi sen (pirmais komerciālais modelis – HP TouchSmart, 2008. gads), taču tie nekļuva īsti populāri. Bet tagad, attīstoties tehnoloģijām un iznākot Windows 8, arvien vairāk ražotāju pievēršas šim lauciņam, kas, tā vien izskatās, pāris gados mainīs to, kā izmantojam savus portatīvos datorus. Šajā rakstā nedaudz apskatīsim 3 skārienjūtīgus portatīvos datorus, vienu lētu, vienu vidējā cenā, bet vēl vienu – no “dārgā gala”.

3 dažādu klašu portatīvie datori:

Portatīvie datori

  • Asus VivoBook X202E

Asus VivoBook ir lēts portatīvais dators ar skārienjūtīgu ekrānu – Latvijā tas maksā sākot aptuveni ar 350 latiem. Tā 11.6” ekrāns ir pietiekami liels, lai to izmantotu kā planšeti; izmērs, kaut arī mazs pēc portatīvo datoru standartiem, ir pietiekams, lai varētu viegli “trāpīt” ikonām. Tas ir visnotaļ pievilcīgs un aprīkots ar (visnotaļ nekvalitatīvu) kameru, taču darbam un vecākām spēlēm jauda ir vairāk nekā pietiekama. Labs skārienjūtīgs portatīvais dators tiem, kas vēlas izbaudīt jaunās tehnoloģijas, bet nevēlas pārmaksāt.

  • Acer Aspire M5-481

Acer Aspire M5-481 ir gandrīz budžeta klases portatīvais dators ar 14” lielu ekrānu, 500GB cieto disku, kā arī 6GB lielu operatīvo atmiņu. Tas maksā aptuveni 530 latus, taču tā baterija ir daudz labāka (tā iztur aptuveni 6 stundas pret VivoBook 4 stundām); turklāt šis portatīvais dators ir arī jaudīgāks un, kas nav mazsvarīgi, tam ir arī DVD lasītājs. Šis ir arī visnotaļ izskatīgs portatīvais dators, kuru noteikti nebūs kauns atrādīt kolēģiem. Vienīgā piebilde — tā ekrāns varētu būt labāks.

  • Lenovo ThinkPad Twist 230U

ThinkPad Twist ir portatīvais dators ar visos leņķos grozāmu, 12.5” lielu skārienjūtīgo ekrānu. Tas ir ietilpīgs (500GB) portatīvais dators ar jaudīgu procesoru un anti-glare tehnoloģiju, kas ekrānu uztur pārskatāmu pat spilgtā gaismā. Šis portatīvais dators izceļas ar klaviatūras ērtumu un ThinkPad raksturīgo eleganto dizainu. Baterija darbojas aptuveni 5,5 stundas. Šī datora cena – Latvijā ap 750 latiem – var šķist neadekvāta, taču šeit uzsvars nav uz datora veiktspēju. Svarīgi ir tas, ka tam ir grozāms ekrāns un tas tiešām spēj pārtapt no portatīvā datora planšetē un otrādi.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums