Biznesa portatīvie datori

Portatīvie datoriVārdu salikums “biznesa portatīvie datori” asociāciju līmenī rada futūristisku, ar slaidām līnijām un nepārspējamu jaudu apveltītu datora tēlu. Iespējams, kāds uzreiz iedomājas par Apple produkciju – konkrētāk, kādu MacBook, varbūt kādu no MacBook Air modeļiem. Taču pieklājīga izskata un jaudas biznesa portatīvos datorus nebūt nav jāpērk par bargu naudu. Šeit apskatīsim to, kam pievērst uzmanību, lūkojoties pēc biznesa portatīvajiem datoriem, iesakot arī pāris labus modeļus pieņemamā cenā.

Kas ir svarīgs biznesa klases portatīvajam datoram?

Bizness saistās ar pāris lietām: oficiālu atmosfēru, ceļojumiem, kā arī ar – atkarībā no nozares – jaunāko tehnoloģiju demonstrāciju. Vadoties pēc šādiem kritērijiem, jāuzsver šādas īpašības. Biznesa portatīvajam datoram a) jāizskatās profesionāli; b) jābūt izturīgam; c) jāspēj ilgi darboties bez strāvas (ceļojumiem); d) jābūt jaudīgam (atkarīgs no nozares); e) jābūt ar labi pārredzamu ekrānu (prezentācijas, video demonstrējumi biznesa partneriem, u.t.t.). Protams, tam jābūt arī pieņemamā cenā, jo neviens nevēlas iegādāties datoru par 1000 latiem, zinot, ka kaimiņu bērniem ir jaudīgāks dators, par pusi cenas.

Trīs labi biznesa portatīvie datori

1. Lenovo ThinkPad T530 portatīvais dators

Pirms aprakstīt šo datoru, autors atzīstas savā mīlestībā pret ThinkPad modeļiem – konkrētāk, tieši pret T60, kurš, piecas reizes apliets ar ūdeni, ilgu laiku mitis divos kontinentos un vazāts kur vajag un nevajag, turpina dūkt jau sešus gadus. Tādēļ sekojošo aprakstu drīkst uztvert ar gramu sāls.

Lenovo ThinkPad T530 ir lielisks biznesa klases dators. Tas atbilst visiem iepriekš minētajiem kritērijiem, un to iespējams pielāgot savām vajadzībām – piemēram, ietaupīt uz videokarti vai procesoru, ja jauda nav prioritāte. Ilgtspējīga baterija; savienojot baterijas, tīri teorētiski datoru iespējams lietot pat 24 stundas no vietas. Ērta klaviatūra, kas piemērota tiem, kas mēdz rakstīt garākus tekstus datorā, kā arī dažādas ekstras, piemēram, HD tīkla kamera, aizsardzība pret šķidrumiem (lieliski lidmašīnā). Iekļauta arī slavenā ThinkPad “navigācijas podziņa”, ar kuru iespējams kontrolēt peli īpaši neērtos apstākļos. Cena: atkarīga no komplektācijas. Ap 400-500 latu (EUR 570-700).

2. Acer TravelMate 5760 portatīvais dators

Budžeta klases portatīvais, kas tomēr noderēs arī biznesmeņiem. Tas izskatās visnotaļ profesionāli, turklāt ir ļoti lēts, ņemot vērā to, kas atrodas pašā datorā: 4GB operatīvā atmiņa, jaudīgs procesors. Displejs nenogurdina acis. Nepatīkama ir datora baterijas ilgtspējība – labākajā gadījumā ap četrām stundām, – taču citos aspektos tas ir labs, ar izturīgu konstrukciju (īpaši jāuzteic ekrāna eņģes). Tas labi tiek galā ar šķidrumu un, kā liecina datora nosaukums, arī ar ceļojumiem. Ne pati ērtākā klaviatūra, toties iepriecina cena: ap 250 latu (EUR 360).

3. Lenovo ThinkPad Edge E535 portatīvais dators

Aizdomīgi, ka šādā topā parādās divi ThinkPad datori, taču – tam ir arī tīri objektīvs pamatojums. IBM, firma, kas pirms kādiem desmit gadiem praktiski pārvaldīja biznesa portatīvo datoru tirgu, jau sen kā savu portatīvo datoru biznesu nodevusi Lenovo. Tomēr Lenovo ir ne tikai pārmantotāji, bet arī tradīciju turpinātāji, par ko liecina lieliskā ThinkPad datoru sērija. ThinkPad Edge E535 ir lētāks par T530, taču komplektācijā pārāk neatpaliek no sava lielā brāļa: nedaudz vājāka videokarte, nedaudz saspiestāka klaviatūra, taču tāds pats ekrāns, tradicionāls biznesa klases izskats, tās pašas ekstras un groda, izturīga konstrukcija, gluži kā T530 modelim. Cena – draudzīga: ap 350 latu (EUR 500).

Nopirkt portatīvo datoru

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums