Apple portatīvie datori

Apple ir 1976. gadā dibināta kompānija, kuras datori kompānijās darbības pirmajās desmitgadēs kļuva par de facto standartu ar multimēdijiem saistītajā industrijā. Taču savu mūsdienu veidolu un vērienu Apple ieguva lielākoties pateicoties nelaiķim Stīvam Džobsam – vienam no kompānijas dibinātājiem, kurš pameta kompāniju 1985. gadā, bet atgriezās 1996. gadā, kad kompānijai bez viņa klājās visnotaļ bēdīgi. Tieši viņš padarīja Apple par to, kas tas ir mūsdienās – tā ir tikpat daudz kompānija, cik brends, kas saistās ar kvalitāti, ērtībām un stilu, un viennozīmīgi arī ar inovācijām un mūsdienīgumu.

Kaut arī Apple nodarbojas arī ar multimēdiju preču – mp3 pleijeru, telefonu un planšetdatoru – tirdzniecību -, šajā rakstā mēs apskatīsim Apple piedāvātos portatīvos datorus un to, kādēļ jūs varētu izšķirties (vai neizšķirties) par Apple portatīvā datora iegādi.

Apskatīt Apple portatīvos datorus

Apple datori

Svarīgākie Apple portatīvo datoru piedāvājumi:

●             MacBook Air

MacBook Air ir aptuvens Apple ekvivalents t.s. “netbookiem”. Tā ir portatīvo datoru līnija, kurā tiek piedāvāti portatīvie datori ar 11 līdz 13 collu ekrāniem. Tiem nav cietā diska, jo visa informācija — tai skaitā arī operētājsistēma – tiek glabāta atmiņas kartē. Jāmin, ka Air portatīvie datori ir īpaši viegli un plāni, un, protams, ir veidoti, vadoties pēc Apple tik iecienītā minimālistiskā dizainu.

MacBook Air, atšķirībā no citiem “mazkalibra” portatīvajiem datoriem, izceļas ar visaptverošu iespēju klāstu, jo piedāvā visa veida multimēdiju lietas – mikrofonu, web kameru, vairākus USB portus perifērijai. MacBook Air datori ir aprīkoti ar Intel HD Graphics 3000 video karti, kas ļauj pieklājīgā kvalitātē spēlēt ja ne pašas jaunākās, tad vismaz pāris gadus vecas spēles, piemēram, Starcraft 2, Far Cry 2, Call of Duty: Black Ops, u.t.t.

Var droši teikt, ka šie datori ir ne tikai piemēroti sērfošanai internetā, izglītībai, dokumentu apstrādei, u.t.t., bet paver arī vērā ņemamas izklaides iespējas – gan HD filmu skatīšanos, gan spēlītes.

●             MacBook Pro

MacBook Pro ir pašlaik jaudīgākie portatīvie datori, kurus piedāvā Apple. Pašlaik piedāvātie ekrāna izmēri ir no 13 līdz 17 collām.

Tie piedāvā tās pašas iespējas, kuras MacBook Air, un vēl vairāk – visi MacBook modeļi ir ar iebūvētām HD web kamerām un divām videokartēm. Ja vienu videokarti izmanto pārāk intensīvi, dators automātiski pārslēdzas uz jaudīgāko no abām. Arī procesori MacBook Pro ir jaudīgāki un paredzēti intensīvākai lietošanai. Atšķirībā no MacBook Air, Pro pārdodas ar iebūvētiem cietajiem diskiem.

MacBook Pro ir portatīvie datori, kuri jau nav paredzēti sērfošanai internetā vien. Ar MacBook Pro var bez liekas aizķeršanās darbināt pat pašas prasīgākās video, attēlu, skaņas, u.c., apstrādes programmas.

Kāpēc izvēlēties Apple?

Apple ir stils, kvalitāte, un viegla lietošana. Taču par stilu jāmaksā, kvalitātei vajag turēties līdzi, bet vieglai lietošanai nāk līdzi maksas programmatūra… un maksāšana par programmatūru Latvijā vēl joprojām ir visnotaļ neizplatīta parādība. Un tomēr, ja vari atļauties Apple, tu būsi vairāk nekā apmierināts ar savu izvēli.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums