10 lietas, ko zināt, iegādājoties portatīvo datoru

Pērkot portatīvo datoru pats galvenais ir zināt, ko ar to plānojat darīt. Ja vajadzīgs dators darbam, tad varat ietaupīt uz videokarti, bet svarīgāka kļūst baterijas ietilpība; ja gribat arī uzspēlēt kādu spēli, vajag rūpīgāk apskatīties, kādu videokarti lietosit; ja apstākļi ir spiedīgi, tad varat apsvērt arī lietota portatīvā datora iegādi; u.t.t. Šeit ir 10 padomi, kuri ļaus jums prātīgāk izvēlēties jaunu portatīvo datoru.

Ko der zināt, pērkot portatīvo datoru:

1. Pārnēsājamība

Iegādājieties vieglu portatīvo datoru, ja vēlaties to pārnēsāt. Taču šādā gadījumā vajag rēķināties ar to, ka tam būs mazāks ekrāns vai lielāka cena.

2. Cena

Darba vajadzībām visnotaļ labu portatīvo datoru var iegādāties pat par 250-300 latiem, taču, ja vēlēsities uzspēlēt kādu jaunāku spēli, būs jārēķinās ar vismaz 400-500 latu izdevumiem.

3. Lietots vai jauns portatīvais dators

Iegādāties jaunu vai lietotu datoru, tas ir pilnīgi jūsu ziņā, bet der atcerēties, ka, ja iegādāsities brāķi, kuram būs beigusies garantija, jūs būsit izsviedis vējā visnotaļ lielu naudas summu.

4. Ko jūs ar to darīsit?

Portatīvie datori arvien biežāk nāk kopā ar dažādām ekstrām, piemēram, web kamerām un pirkstu nospiedumu atpazīšanu. Pirms pērkat kādu modeli, padomājat par to, vai izmantosit sava datora ekstras.

5. Datora izturība un materiāls

Nebaidieties savu izredzēto preci aptaustīt. Pēdējā laikā datorus — visbiežāk tieši “lētā gala” — bieži ražo no trauslas plastmasas, kas būtiski samazina tā dzīvildzi.

6. Baterijas ietilpība

Ja pārnēsāsit savu portatīvo datoru uz vietām, kur nav pieejama strāva, izvēlaties vai nu modeli, kuram varat nopirkt jaudīgāku bateriju, vai arī modeli, kas patērē mazāk strāvas — līdz ar to, tam ir labāka baterija. Nolietotiem portatīvajiem datoriem baterija parasti ilgst mazāk.

7. Izskats

Kaut arī parasti skatās tikai uz funkcionalitāti, datora izskatam arī ir nozīme. Piemēram, darba datoram taču jāizskatās lietišķi; bet nesmuks dators var kļūt tik apnicīgs, ka bail.

8. Klaviatūras izkārtojums un izmērs

Pirms iegādājies datoru, noteikti pārliecinies, ka nebūs nepatīkamu pārsteigumu ar klaviatūru vai tās izkārtojumu. Sevišķi tam pievērs uzmanību, ja pērc modelu ar mazākiem izmēriem — to ražotāji bieži vien ir radoši, kad mazajā laukumiņā jāiespiež klaviatūras burti.

9. HDMI/DVI izeja

Ja vēlaties datoru pieslēgt televizoram, iegādājieties portatīvo datoru ar HDMI izeju. Tas ļaus jums skatīties HD filmas uz televizora ekrāna caur portatīvo, kā arī spēlēt spēles uz lielāka televizora ekrāna.

10. Skaļums

Vai jūs varat savu portatīvo datoru dzirdēt? Vai plānojat to izmantot kā stacionāro datoru un slēgt klāt tumbas, vai tomēr vēlaties noskatīties arī kādu filmu, piemēram, brīvā dabā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *

Kontakti | Privātums